Kielce v.0.8

Kielce
Nowa siedziba TVP Kielce

 drukuj stron�
Kielce
Wys�ano dnia 05-02-2008 o godz. 13:00:00 przez sergio 805

W tym miesiącu kielecki ośrodek Telewizji Polskiej ogłosi przetarg na budowę nowej siedziby - jeśli wszystko pójdzie dobrze, prace ruszą latem, a pierwszy program z nowego miejsca zostanie nadany w przyszłym roku.

Budynek stanie na działce przy ul. Ściegiennego, pomiędzy stadionem piłkarskim a Wojewódzkim Domem Kultury. Będzie on nowoczesny, stylem przypominający mieszczącą się po drugiej stronie ulicy przygotowywaną do otwarcia nową siedzibę Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.

Biurowiec będzie dwupoziomowy, a taras na dachu będzie wykorzystywany do prowadzenia programów. Zaplanowano także duży newsroom dla dziennikarzy, z którego nadawane będą programy informacyjne oraz mała publicystyka. Na 100 m kw. mieścić się będzie studio, w którym nagrywane będą audycje studyjne. Co ciekawe - będzie można do niego wjechać samochodem. Do tego sala konferencyjna, kilkanaście innych pomieszczeń, np. pokój montażystów czy charakteryzatornia, garaż dla wozu satelitarnego, a na frontowej ścianie budynku będzie tzw. pasek informacji - tablica elektroniczna, na której na bieżąco podawane będą informacje. W sumie 1500 m kw - trzy razy więcej niż w obecnej siedzibie w Kieleckim Centrum Kultury.

Przetarg na budowę zostanie ogłoszony w lutym. - Liczę że za kilka miesięcy, na przełomie wiosny i lata, uda się wbić pierwszą łopatę - cieszy się Marek Mikos, dyrektor TVP Kielce. Tym bardziej, że wszystko jest już przygotowane. Jest projekt, pieniądze, zgoda ministra skarbu.

Dyrektor kieleckiego ośrodka TVP nie chce na razie zdradzić, jaki będzie koszt inwestycji. Jeszcze w 2006 r., gdy zarząd TVP wydał zgodę na budowę siedziby oddziału w Kielcach, mówiło się o sumie ok. 7 mln. zł. Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem, pierwsze programy mogłyby być nadawane ze Ściegiennego już w przyszłym roku.

- Będziemy tam mieć dużo lepsze warunki pracy, ale i budynek będzie przygotowany do pełnej cyfryzacji telewizji - podkreśla Mikos. Zgodnie z wymogami unijnymi na przełomie lat 2014/2015 cała telewizja musi przejść z systemu analogowego na cyfrowy.


Agnieszka Drabikowska Gazeta Wyborcza


Komentarze

Error connecting to mysql